Dřevěné palety zaznamenaly úspěch již v době svého vzniku. Když se nad tím zamyslíte, uvědomíte si, že jsou vlastně palety, jako takové, nesmírně primitivní záležitost. Je to k sobě spojených několik hrubě opracovaných prken, proložených dřevěnými špalíky odřezanými z trámků, a to vše drží pohromadě jen pár desítek ocelových hřebíků. K výrobě takové palety nepotřebujete vynakládat příliš mnoho úsilí, a přesto se vám tento výrobek odmění fantastickými parametry. Udrží přibližně dvě tuny nákladu a snese velkou zátěž v podobě povětrnostních vlivů, když se pohybuje na cestách napříč kontinenty. Putuje třeba z polární oblasti do tropických deštných pralesů a odtud pak zas někam na Sibiř.
Ano, dřevěná paleta snese opravdu hodně, ale je to jen dřevo, a to podléhá po určité době zkáze díky tomu, že je nasákavé. Poměrně rychle trouchniví, a jakmile začne jevit známky silného opotřebení, musí se zlikvidovat. Existuje však řešení, jak paletu ze dřeva nahradit něčím jiným. Plastem.
Plastické hmoty pro výrobu plastových palet však nejsou tím, co známe z běžných výrobků v supermarketech, jako jsou dětské hračky, sportovní potřeby nebo potravinové fólie, jde tu o speciální materiál, který odolává extrémní zátěži jak hmotnostní, tak i z hlediska změny venkovních teplot a vlhkosti vzduchu. Plastové palety unesou ne dvě tuny, ale pět, nevadí jim silné poryvy větru, nenasáknou se vodou, neztrouchniví, nenapadne je žádný mikroorganismus, jako jsou bakterie, viry, houby, plísně apod. Plast je odolný velmi nízkým i vysokým teplotám a vydrží víc, než mnohé zboží, které je na paletách přepravováno.
Jediným úskalím plastových palet schoellerallibert.com je, že z nich nemůžete vyrábět nábytek, a pravdou je, že právě ten bývá někdy i velmi elegantní a atraktivní. Životnost takového nábytku pak mnohonásobně přesahuje životnost původního materiálu, protože není vystavován tak extrémním podmínkám, pokud se ovšem nejedná o zahradní nábytek, který je rovněž na dešti či zasypáván sněhem.